19 Ekim 2013 Cumartesi

Mercedes Benz Fashion Week Istanbul Yansımaları

Günler, aylar, sezonlar geçip giderken anılara takılan bir Mercedes Benz Fashion Week İstanbul'u daha geride bıraktık :)

Bu sezon yani 2014 ilkbahar yaz'da dikkat çekici olarak genç tasarımcılara daha çok yer verilmiş. Hiç ismini duymadığım tasarımcıların yer alması beni heyecanlandırmadı değil. Bir diğer dikkat çekici olan ise başörtülülerin katılımı idi. Ben kaçırdım, ama arkadaşımın gördüğüne göre Instyle görevli ekibinde bir başörtülü arkadaş bile varmış. İyi mi, kötü mü ben bilmem; sadece dikkat çekici :)


Ve gelelim katılabildiğim defile ve studio'lara... 
MBFWI'da ilk günün ilk defilesi Gizia'ydı. Gizia'nın şaşasını oldum olası tercih etmem, ama hedef kitle denen de bir şey var :) Sonuç olarak, tasarımdaki afrika temasını ve sunuş biçimlerini sevdim. Defileye işte böyle bir afrika dans show'u ile başladılar;

İlk gün bir de studio'ya katıldım, Beste Gürel...
Beste Gürel "Wat Pho" başlığıyla tasarımlarında tezatlıkların uyumunu işlemiş, ben de desenleri pek sevdim! 
İkinci gün ise ilk defilem özgünlüğünü ve kendine has tarzını çok sevdiğim Deniz Berdan ve kızıyla oluşturduğu markası DB Berdan var. İşte DB Berdan'ın eğlenceli tasarımları...DB Berdan defilesindeki bu ayakkabılar farklı ve hoşuma gitti. Tasarımcının ve tasarımların kimliğini yansıtması harika!
Defilenin en sevdiğim yanı ise saçlardaki papatya detayıydı, sizce de harika değil mi? :)

Bir sonraki tasarımcı Merve Bayındır! Şapka tasarımcısı Merve Bayındır'ın studio'da gerçekleştirdiği sunumu birkaç doz siyaset içeriyordu. Gezi parkı ilhamlı şapkaları vardı, siyasi görüşlerimiz farklı, fakat şapkaları beğendim :) 
Bir başka katıldığım defile, adl - Cengiz Abazoğlu idi. Cengiz Abazoğlu osmanlı ve çinilerden aldığı ilham ile SS14 'ü hazırlamış, ben desenleri inanılmaz sevdim!
Son olarak, Gül Ağış "Lug Von Siga" ile...
Dokulara, püskül detaylarına ve farklı dokuların bir araya geliş şekline bayıldım.

Son iki gün sağlık sebebi ile katılamadığım defileler oldu... Bu sezon katılabildiğim defilelerden izlenimlerim böyle, herkese selamlar! :) 

Fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır.
info@susutown.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder