19 Ağustos 2013 Pazartesi

Şüşütown'dan bir Karınca Yuvası
Kimse Yok Mu Derneği'nin yetimler yararına düzenlediği, Taylan Güner'in koordinatörlüğünü ve Esra Seziş'in moda koordinatörlüğünü yaptığı Karınca Yuvası projesinde yer alan 11 tasarımcıdan biri de bendim :) 

Burada en güzel fotoğraflar yer alıyor, ama bir de onu siz bize sorun :) Rabbime şükürler olsun, emeğimizin karşılığını aldık ve yetimlerimizin yetimhanesine Kimse Yok Mu bitirmek üzere! Kısmet olursa yakında açılışı olacak, dualarınızı eksik etmeyin :)

11 tasarımcı; Azime Kazancı, Çağla Aksu, Esra Keskin Demir, Esra Seziş, Gönül Kolat, Gülhan Balcı, Kübra Tekin, Kuaybe Gider, Pınar Akşam, Safiye Ekiz ve Şüheda Aydın. 
Misafirlere sürpriz olarak Sinem Özrtürk'ün tasarımları da vardı.


Tasarımcıların hepsi ablalarım canlarım <3 
Herkes ince eledi sık dokudu, yüreğini verdi tasarımlara :)

Karınca Yuvası konsepti doğrultusunda her tasarımcı, Kimse Yok Mu Derneği'nin yetimler için seçtiği bir ülkenin konseptine göre 3 tasarım hazırlayacaktı ve açık arttırma (gizli) ile satılan tasarımlardan elde edien gelir o ülkelerde yetimhaneler açmak için kullanılacaktı. Bu projenin ilk yetimhanesi için seçilen ülke Bangladeş :)

Benim ülkem Filistin'di. Ülke listesini gördükten sonra hemen Filistin'i istedim. Seçerken çok kolay olacağını düşündüm itiraf etmek gerekirse :) Sonuçta Filistin'e dua ederek büyümüş bir nesliz. Ama iş tasarım kısmına gelince ne kadar zor olduğunu, ne kadar hassas olmam gerektiğini anladım. 
Zaten Filistin modası diye bir şey yok, kan ağlayan ülkenin modaya vakti yok elbette. Ben de tasarımlarımda 3 konuya değindim. Ve ilham aldığım fotoğrafları tasarımlarımla beraber sergiledim.

İlki Filistin bayrağı. Bayrağının renkleri ve geometrik şekline göre tasarımı şekillendirdim. Kaftan ve pantolon hazırladım. 


İkincisi Filistin mimarisinin en ihtişamlı yapılarından olan Kubbet-üs Sahra. Yapısına ve rengine göre bir elbise hazırladım. Omuzları tıpkı Kubbet-üs Sahra gibi altın görünümlü dantel olan mavi bir elbise. 


Üçüncüsü ise Filistin yöresel kıyafeti. Araştırırken gördüm ki, yöresel kıyafetlerin kol detayları benzer ve çok hoş. Ben de bunlara benzer bir elbise tasarımına drapaj ekleyerek son tasarımımı hazırladım. 

Stand hazırlıkları sırasında :)
kızlarım Büşra, Gönül ve Zeynep <3Kimse Yok Mu Derneği Boğaziçi Şube Başkanı Mehmet Aydoğan'dan teşekkür plaketlerimizCanımdan can olanlar annem ve babamUzun zaman iş yoğunluğundan güncelleyemedim blogu, kusuruma bakmayın :) 

Not: Açık arttırmada gelirin tamamı yetimhane için kullanılmıştır. Bundan sonra tasarimi edinmek isteyenler; Karınca Yuvası için hazırlanan tasarımların satışında, satış fiyatının %20 si Kimse Yok Mu Derneği'ne bağışlanacaktır. 


Bu muhteşem fotoğrafların %90 ı Esra Arslangilay'a ait, çoook teşekkür ederim :)


1 yorum:

  1. yardımların için Allah senden razı olsun tasarımlarında çok şık ellerine sağlık

    YanıtlaSil